Pohled z hrotu vystřeleného šípu

11. září 2011 | 06.00 |

Korejská lukostřelba má velmi dlouhou tradici (od 1.stol. př.n.l) a Korejci patří do světové špičky lukostřelců. Lukostřelci používají tzv. "mongolský styl" nátahu tětivy pomocí speciálního prstenu vyrobeného z volského rohu, který mají nasunutý na palci. Šípy jsou vyráběny tradičně z opracovaného bambusu, hroty z mosazi a letky šípu jsou z bažantích per. Korejský luk je vyráběn rovněž z bambusu s dubovou rukojetí a  povrchovou vrstvou z březové kůry máčené v mořské vodě. Vnitřní část luku je tvořena kompozitem vyrobeným z plátů z rohů vodního buvola. To vše tvoří zbraň, kterou je možné přesně střílet do terčů až 145 metrů vzdálených. Jak vypadá pohled z kamery umístěné na šípu?

Na šíp byla umístěna bezdrátová kamera do místa před jeho špicí a orientována byla směrem ke konci šípu. Lukostřelec podle záběrů z kamery vystřelil tak, že šíp konal šikmý vrh a trajektorií letu je balistická křivka. Po vystřelení šípu dochází během jeho letu k rotaci šípu kolem podélné osy.

Kamera spolu se šípem tvoří neinerciální vztažnou soustavu vzhledem k ostatním okolním tělesům, která se vůči nim pohybuje se zrychlením. Kamera je však vzhledem k šípu v klidu - tvoří spolu inerciální vztažnou soustavu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Pohled z hrotu vystřeleného šípu toník 22. 09. 2011 - 23:22