Jak nahradit hnědé podšálky?

13. říjen 2011 | 06.00 |

Dva řidiči autobusu - oba Karlové a věčně chybějící hnědé podšálky. Úsměvný problém ve filmu Účastníci zájezdu. Pokud podšálky nebudou cestující okamžitě po konzumaci horkého nápoje vracet řidičům, pak budou muset pít čaj nebo kávu z rozpálených kelímků a to se fakt nedá. Dalo by se, kdyby místo kelímků v podšálcích nalévali řidiči horké nápoje do speciálně připravených kelímků, které nyní nabízí jedna firma.

Popálení rukou při držení horkého nápoje v kelímku zabrání kelímek potažený po svém obvodu speciální vrstvou, která reaguje na vysokou teplotu horkého nápoje. Během okamžiku zvětší tentomateriál svůj objem natolik, že není v těsném kontaktu s horkým obsahem v kelímku a zabrání přenosu tepla vedením do prstů ruky. Materiál má na svém povrchu speciální texturu, která z něj vystoupí jako 3D logo (využití vhodné pro reklamu) nebo jen vytvoří izolující držák přizpůsobený požadavkům spotřebitele.

Materiál izolujícího límce na kelímku je podle výrobce netoxický a snadno biologicky odbouratelný. Jeho použití je údajně levnější než použití klasického "hnědého" podšálku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře