Mlha v láhvi

7. srpen 2012 | 06.00 |

Mraky vznikají ze vzdušné vlhkosti. Když obsah vodních par ve vzduchu přesáhne tzv. stav nasycení, dojde ke kondenzaci přebytečné vodní páry a ta se mění v drobounké kapičky vody. Čím je teplota vzduchu nižší, tím rychleji dochází k nasycení. Mraky vznikají ve vyšších chladnějších vrstvách atmosféry, kam stoupají vzdušné proudy obsahující vodní páru.  K přeměně vodní páry v kapalné nebo pevné skupenství,  však dochází kolem tzv. kondenzačních jader, tvořených například drobnými nečistotami  částicemi prachu či pylu. K výrobě vlastního mlhavého mraku v láhvi existuje několik způsobů. Dnes se dají běžně používat plastové láhve s ventilkem zabudovaným do zátky nebo s uzávěrem, který je součástí některých čisticích prostředků. Do dostatečně velké plastové láhve nalijeme trochu vody, láhev uzavřeme uzávěrem a zmáčkneme láhev a povolíme ji. Tlak vyvolaný vnější silou na stěny nádoby zatím nevyvolá vznik mlhy v láhvi. Proto budeme potřebovat hořící špejli.

Poté povolíme uzávěr láhve, zapálíme špejli a necháme ji kouřit v blízkosti uzávěru. Zmáčknutím láhve nasajeme nepatrné množství kouře do prostoru objemu láhve a uzávěr láhve utáhneme.

Při dalším stlačení láhve dojde zároveň ke stlačení vzduchu obsahujícího také vodní páry a tím také ke zvýšení jeho teploty. Stlačený teplejší vzduch je schopen pojmout více vlhkosti. Při povolení tlaku na láhev vzduch rychle zvětšuje svůj objem a tím se ochlazuje, takže náhle není schopen podržet zvýšené množství vlhkosti. Nadbytečná vlhkost se proto začne srážet na částečkách kouře ve vzduchu, která fungují jako kondenzační jádra.Vznikají drobné kapičky, které vytvoří mlhu v láhvi.

Místo vody lze také použít i líh nebo jiný alkohol. Protože alkohol má nižší teplotu tání, snadněji se odpařuje než voda a může z něj také vzniknou více mlhy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře