Jak vytáhnout špunt z láhve

8. listopad 2012 | 06.00 |


Tak předně, proč to vlastně dělat, když už láhve nejsou zálohované a proražené špunty v nich dnes nikomu nevadí? Pokud to budeme brát jako fyzikální hlavolam, pak to lze učinit nejrůznějšími způsoby. Například stačí vložit do hrdla láhve provázek ohnutý tak, aby vytvořil smyčku. Otočením láhve dnem vzhůru do ní špunt sklepneme a tažením za konce provázku špunt přes hrdlo vytáhneme. A nebo použijeme mikroténový sáček.

Mikroténový sáček stočíme do ruličky a jeho dnem ho nasoukáme přes hrdlo do láhve s uvězněným špuntem. Láhev přitom držíme ve vodorovném směru a manipulujeme s ní tak, aby se špunt dostal pod vloženou ruličku ze sáčku těsně k hrdlu láhve.

Potom ústy začneme sáček přes hrdlo láhve nafukovat, jeho dostatečné nafouknutí způsobí, že obejme špunt a přitiskne jej ke stěně láhve. Poté začneme sáček opatrně vytahovat ven. Třecí síly mezi sáčkem, špuntem  a sklem láhve nám zprostředkovaně umožní působit na špunt a ten se dá do pohybu směrem ven. Při vytahování nafouknutý mikroténový sáček nakonec praskne a špunt  je zachycen v mikrotenu.

Jeho upevnění je natolik silné, že by se nám jej mělo podařit vytáhnout ven.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře