Ledová klouzačka

8. prosinec 2012 | 06.00 |

ledová klouzačkaMáte rádi vychlazené nápoje? Pokud je nemáte přímo vytažené z chladničky, je nutné do nich sypat kostky ledu, které však nápoj v patřičném množství chuťově zředí. Naštěstí se dnes na internetu najde vychytávka, která nápoj ochladí i bez přidávání ledu. Je to ledová klouzačka.

Ledová klouzačka o průměru 16 cm a výšce 10 cm je vyrobená ze speciálně potažené oceli. Před použitím je nutné ji na 90 minut vložit do mrazničky, aby se vychladila. Nápoj pak pomalu lijeme po jejím povrchu přímo do připravené skleničky.  Vychlazený povrch klouzačky odebírá postupně proudícímu nápoji teplo a ochlazuje jej tak při jeho "klouzání" na optimální teplotu. Výrobce udává, že se tímto způsobem dá vychladit asi 0,75 litrová láhev nápoje.

Pak je nutné dát klouzačku znovu vychladit do mrazničky a tím ji opakovaně připravit k dalšímu použití. I když má tato klouzačka v názvu slovo ledová, její povrch je pouze ledově studený. Vzhledem k vyšší ceně tohoto chladiče kapalin, je jeho použití v praxi poněkud omezené a patří spíše mezi vtipné způsoby chlazení drinků.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ledová klouzačka franta novák 14. 12. 2012 - 21:01