My Mystery UFO

25. březen 2013 | 06.00 |

My Mystery UFO je další z bombastických triků, který na internetu zaujme snad každého. Roztočené UFO rotuje nejdříve na stole, pak se z něj zvedá a levituje ve vzduchu. Magickými pohyby rukou je možné UFO přesně a precizně ovládat, aby se pohybovalo kolem vás nebo kolem hlav užaslých diváků. Na internetu je tato hračka prezentována dokonce jako magnetické UFO, aniž by nějaké magnetické prvky skutečně obsahovala. Další výhodou je, že nemá žádný zdroj energie v podobě nějakých elektrických monočlánků. Ale pokud si je za zhruba 120 Kč objednáte, budete zřejmě zklamáni. Inu, kdo se o fyzikální jevy nezajímá, ten má v životě smůlu a snadno se nechá napálit nebo okrást.

Pokud zrovna nejste zruční kouzelníci, tak vám tato hračka mnoho radosti neudělá.  V krabici vám přijde graficky vyvedený kus tvrdého papíru s kevlarovým vláknem. Marně budete nutit UFO k fantastickým průletům, které jste viděli na prvním videu. Koupili jste si nápad – kouzelnický trik.

Ale pokud máte trochu manuální zručnosti a ostatek času, pak se tento trik naučíte. Tenké, pevné a takřka neviditelné, kevlarové vlákno si upevníte do zářezu v horní ose UFA a následně přes ucho ukotvíte ze spodní strany oblečení na krku. Pak následuje trénink roztáčení hračky a její následné zvedání (levitace) díky posunu prstu přes vlákno směrem od sebe. Druhou rukou přitom vyvoláváme dojem, že ze zdola působí na rotující a levitující UFO směrem vzhůru. Kevlarové vlákno se přitom stále stáčí a díky své pružnosti pomáhá rotaci UFA.

Uvedený návod k obsluze jasně dokumentuje způsoby ovládání hračky a tak se nakonec můžete naučit tuto povedenou kouzelnickou pomůcku ovládat.

Nezapomeňte na správnou barvu svého oblečení, aby vás kevlarové vlákno nakonec neprozradilo.   

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře