Čerpadlo z brčka

6. duben 2013 | 06.00 |

Z brčka na pití nápojů si můžeme zhotovit jednoduché čerpadlo na vodu, kterou tak ze skleničky dostaneme originálním způsobem. Budeme potřebovat zmiňované brčko, špendlík, nůžky, špejli, elektrikářskou izolační pásku a sklenici s vodou.

Nejprve si slámku přesně uprostřed propíchneme špendlíkem, abychom tímto otvorem protáhli skrz brčko špejli. Potom brčko ve vzdálenosti asi 4 cm na obou stranách od osy (špejle) opatrně nastřihneme nůžkami. Nastřižení brčka provedeme ze stejných stran a to maximálně do poloviny průměru brčka. V nastřižených místech oba konce brčka sklopíme k sobě a elektrickou izolační páskou je pevně přilepíme ke špejli do tvaru rovnoramenného trojúhelníku. Netradiční čerpadlo je hotovo, zbývá je otestovat.

Vložíme je tedy složenou částí do sklenice z vodou tak, aby základna trojúhelníku s nastřiženými otvory vyčnívala nad vodu a pak začneme brčkem otáčet. Tímto způsobem dochází k "načerpání" vody do trubiček pod hladinou a rotací dojde vlivem odstředivých sil k vyšplíchnutí vody z nádoby. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře