Plakát, jehož poselství vidí pouze děti

12. květen 2013 | 06.00 |
› 

Představte si, že jdete po ulici s dítětem kolem billboardu a dítě vás upozorňuje, že chlapec na plakátu má modřiny.  Prosím tě, nevymýšlej si, vždyť  mu nic není. Takový rozhovor se může odehrát před  billboardem španělské charitativní organizace Anar.  Na plakátu je skryté poselství pro děti, které dospělí nevidí.

Reklamní kampaň proti týrání dětí zobrazuje na plakátu skrytou zprávu pro pozorovatele v závislosti na jeho výšce. Dospělá osoba od určité výšky na plakátu pozoruje vystrašeného kluka s textem "Týrání dětí je někdy viditelné jen tomu dítěti, které jím trpí". Dítě ze svého zorného úhlu spatří na chlapci na plakátu i modřiny v jeho obličeji s textem: "Když ti někdo ublíží, zavolej nám a my ti pomůžeme" s telefonním číslem. Dospělí toto poselství objeví,  jen když se sehnou do výšky dětí.

Plakát je určen podle tvůrců dětem, které jsou doprovázeny osobou, kterou jsou týrány.

Při výrobě plakátu byla použita speciální technologie tisku s kombinací dvou fotografií. Podle průměrné výšky školáků pod 10 let věku byla výpočtem určena plocha, na které bude zmiňovaný text pro tyto děti nejlépe viditelný.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.25 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře