Chcete si zahrát Stratochacing?

24. říjen 2013 | 06.00 |

Chcete si zahrát stratosférický geochacing a místo keší pod zemí, hledat keše spadlé ze vzduchu? Pak si počkejte na jednu listopadovou sobotu, kdy se z nebe na Českou republikou budou  na zem snášet jako javorová semínka speciálně vytvořené stratokeše. Ty budou vyneseny do výše až 30 km nad zemský povrch pomocí speciálního zařízení v gondole nadnášeného balónem.  

V současné době probíhá hlasování o nejhezčí navržený design stratocoinů, které se budou za příznivého počasí dne 16 listopadu snášet z oblohy. V tento den totiž z Prahy-Libuše v plánovaných 9 hodin (datum a čas se může změnit při nevhodném počasí) odstartuje balón s 10 létajícími GPS moduly. Ve výšce 30 km budou uvolněny a na zemský povrch dopadnou do 13. hodiny, přičemž nahlásí svou polohu registrovaným hráčům. Ti pomocí chytrých mobilů se vydají stratokeše lovit.

Ten, kdo najde jednu z deseti dopadnutých stratokeší jako první a nahlásí svůj nález s číslem identifikační značky organizátorům, počká na místě na 9 dalších nálezců. Celkem tak bude mít hra 100 výherců.

Nakonec dopadne na zem i zbytek balónu s gondolou, ve které budou hrací mince Stratocoiny. Celá hra na vědecký experiment bude zaznamenávána pomocí kamer.
Více na stránkách
projektu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře