Další ze zařízení, lapajících "volnou" energii

5. leden 2014 | 06.00 |

Zařízení, vyrobené ze dvou velmi silných neodymových magnetů, pocházejících ze starého pevného disku počítače a měděného drátu svinutého do cívky, má zřejmě díky spirálovité anténě, lapat "volnou" energii a přeměňovat ji na další formy energie – například sloužící k rozsvícení žárovičky do auta.

Tato videa mají na internetu poměrně vysokou návštěvnost a čtenáři mého blogu mi je pravidelně po tuctech posílají k vyjádření na email. Fascinuje je asi, jak je snadné vyrobit elektrickou energii z ničeho pomocí primitivní konstrukce, vypadající na první pohled příliš vědecky, ale zato zase tak nějak jednoduše.

Na tomto "zázraku" upoutá nejdříve skutečnost, že se jedná o spojení magnetů a cívky – součástek, které spolu přece souvisí například při vzniku elektromagnetické indukce a následné výrobě střídavého proudu. Efektní anténka zase svádí k domněnce o zařízení k příjmu a následné přeměně energie elektromagnetických (nebo snad jiných ?) vln na elektrickou energii.

Vývody z cívky s připevněnými krokosvorkami jsou pak jednoduchými kontakty s připojovanými zařízeními – na některých videích jsou to elektromotorky, na jiných zase žárovky.

A jak je to tedy ve skutečnosti?
Měděný vodič nepatří mezi feromagnetické materiály a tak není k magnetům přitahován magnetickou silou. Proto je nutné měděnou cívku k magnetům nějakým způsobem připevnit. V tomto případě se tak stalo díky plastovému tavnému materiálu nebo vrstvě lepidla. A tam se však podle mě skrývají minimálně dvě tenké baterie, které stačí efektně zásobovat energií připojené elektrické spotřebiče s malým výkonem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Další ze zařízení, lapajících "volnou" energii aleš liesk. 12. 01. 2014 - 20:45