Sound Wagon brázdí gramodesku

13. leden 2014 | 06.00 |

Vlastníte ještě staré gramofonové desky a váš gramofon z nějakého důvodu už nefunguje a nedá se třeba opravit? A chcete si desky nechat opět přehrát  - třeba netradičním způsobem? Jednou z možností, jak si staré zvukové záznamy přehrát, je použít autíčko, které se na internetu prodává pod názvem "Sound Wagon".

Tento přenosný gramofon má podobu malého mikrobusu. V něm je pomocí devítivoltové baterie roztáčen elektromotorek, který prohání toto vozítko s gumovými pneumatikami po drážkách gramofonové desky.  Uvnitř mikrobusu je namontováno přehrávací systém se zesilovačem a nepříliš kvalitním reproduktorkem.

Na podvozku autíčka je nutné nejprve nastavit přenosovou jehlu do drážky správným směrem v gramofonové desce, ta jej pak spolehlivě vede po záznamu až do konce dlouhohrající desky.  Autíčko uvedeme do pohybu zdvihnutím "antény" na boku mikrobusu, směrem vzhůru. Tím zapneme elektromotorek, který pohání mikrobus s frekvencí zhruba 33 oběhů autíčka za minutu kolem gramodesky. Přenoska při cestě autíčka snímá zvukový záznam vylisovaný v drážkách desky, který je zesílen do reproduktoru v horní části mikrobusu.

Pro milovníka kvalitní hudby to není na ideální poslech zcela dokonalé, ale jako zajímavá možnost přehrátí desky to jistě stojí zato.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře