Jak rychle namazat ztuhlé máslo?

18. srpen 2014 | 06.00 |

Znáte to. Chcete si rychle namazat chleba nebo toust máslem, jenže máslo vytáhnete ještě ztuhlé z ledničky. Nožem se sice podaří oddělit jednotlivé plátky másla, ale vlastní roztírání je problém. Máslo na noži drží a ne a ne se pustit. Řada lidí tento problém řeší například tak, že místo másla používá rychle roztíratelné margaríny, které s máslem sice nemají nic společného, ale snadno se natírají. Jaký nůž zvolit na natírání másla?

Technologií k tomuto účelu je několik a většinou spočívají ve vhodném nahřátí nože. Pomineme elektricky zahřívané nože díky v nich umístěném akumulátoru či někdy osvědčené ohřívání obyčejného nože v horké vodě. Soustřeďme se na zajímavé a elegantnější řešení.

Asi nejsnadnější je použití zubatovlnitého nože s černým plastovým držátkem, který se používal k tomuto účelu odedávna. Zoubky nože snadno seškrábnou malou vrstvičku ztuhlého másla, kterou zapracují díky třecí síle do chleba. Při tření, jak známo, vzniká teplo, které pomáhá máslu změknout do roztíratelné podoby. 

Modernější "vynálezy" fungují jako nožové struhadlo, které soustavou tvorů v něm postupně oddělí tenoučké proužky másla hromadící se na druhé straně nože. Otočením nože se tyto proužky opět snadno rozetřou.

Kombinací špičkové konstrukce nože a tepelné vodivosti jsou špičkové nože na máslo, které dokážou ztuhlé máslo naporcovat a nanést bez větší námahy a hlavně okamžitě. Minimalistická podoba nože SpreadThat se začne zahřívat jen několik sekund poté, co jej uchopíte do ruky. Tím, že je struktura nože vyrobena z dokonale tepelně vodivých materiálů s vrstvičkou titanu, dochází k postupnému vedení tepla z ruky přes vlastní tělo nože do jeho čepele. Čepel se zahřeje natolik, že v kontaktu s ním máslo rychle změkne (netaje – protože máslo je amorfní látka a nemá přesnou teplotu tání) a dá se pak snadno roztírat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře