Trhání telefonního seznamu

31. prosinec 2014 | 06.00 |

K velmi efektním trikům "siláků" patří i trhání tlustých telefonních seznamů či balíčků karet. V mnoha případech se však nejedná o silovou disciplínu, ale jednoduchý fyzikální trik. Nemyslím tím však finty typu, kdy se telefonní seznam či balíček karet asi 15 minut nahřívá na teplotu 200 °C v troubě, až jeho listy zkřehnou natolik, že se to trhá samo.

Telefonní seznam si nejprve pořádně promáčkneme z jeho boční strany tak, aby vytvořil profil písmene V. Palce obou rukou deformují do "véčka" seznam shora, ostatní prsty obou rukou zespodu. Mezi jednotlivými listy vzniknou tímto přeložením do "véčka" vzduchové mezírky mezi listy. Ty umožní, aby se svazek listů netrhal najednou, ale nenápadně po jednotlivých listech.  Není k tomu pak v tomto případě potřebná příliš veliká síla. Při troše nácviku to vypadá, jako trhání celého souboru listů seznamu najednou.

Poznámka: Protože je o tento trik čím dál větší zájem a telefonních seznamů poslední dobou rapidně ubývá (už se netisknou) poslouží v některých případech masivní katalogy některých cestovních kanceláří.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Trhání telefonního seznamu davidhavel 31. 12. 2014 - 09:10