Co obsahuje „obyčejná“ jedlá sůl?

1. březen 2015 | 06.00 |

Jedlá (kuchyňská) sůl s chemickým názvem NaCl je sloučeninou sodíku a chlóru. Bez soli se naše pokrmy takřka neobejdou. Zvykli jsme si až příliš na její typickou slanou chuť a solíme více než je zdrávo.  Doplňujeme tak zejména sodík nezbytný pro přenos nervových vzruchů, svalovou činnost, regulaci krevního tlaku a udržování rovnováhy tělesných tekutin uvnitř buněk a v mezibuněčných prostorách. Chlor je zase součástí kyseliny solné obsažené v žaludeční šťávě, důležité pro trávení potravy. Také se vám zdá poslední dobou, že některé druhy soli solí nějak málo?  Vždyť v kuchyňské soli jsou ještě 2-3 % jiných látek, chloridů a síranů.

V mnoha vnitrozemských zemích světa je vyráběna sůl obohacená o jód, který je nezbytný pro vznik hormonu štítné žlázy – tyroxinu, ovlivňujícího látkovou přeměnu probíhající na buněčné úrovni. Dodává se jej do soli ve formě jodidu draselného v zastoupení okolo 0,1%.  Tento jodid je však těkavý a snadno ze soli vyprchává v podobě zápachu. Jodid se rovněž snadno vzdušným kyslíkem oxiduje na jód, proto se jeho stabilita v jedlé soli zabezpečuje stabilizátory (glukosa či thiosíran sodný), které mají povahu redukčních činidel. Oxidaci jódu v soli zabraňuje také látka zásadité povahy, jakou je např. hydrogenuhličitan sodný.

Další příměsí v soli jsou fosfáty, které vážou zbytkové kovové ionty, které by pomáhaly katalyzovat oxidaci jódu.

Vedle jódu bývá v soli obsažen také fluór, který v rozumné míře má pozitivní vliv na zubní sklovinu a prevenci zubního kazu.

Aby sůl byla sypká, je nutné ji náležitě upravit vhodným namletím či rychlou krystalizací. Nepravidelnost drobounkých namletých krystalků přirozeně brání jejich snadnému spékání dohromady. Sůl však snadno absorbuje vzdušnou vlhkost (ve slánce z toho důvodu bývají zrnka rýže), proto se do ní obvykle přidávají ještě prospékavá sušidla. Musí být snadno rozpustná ve vodě, netoxická a bez chuti. Proto bývá v soli třeba hexakyanoželeznatan sodný v koncentraci kolem 0,5%.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší