Bernoulliho vejce

5. duben 2015 | 06.00 |

Hospodyňky v kuchyni poznají velmi snadno, zda je vejce čerstvé. Pomůže jim k tomu znalost Archimédova zákona. Ve starším vajíčku vznikají plyny, díky kterým má pak vejce menší průměrnou hustotu než voda, a proto se v obyčejné vodě vznáší nebo dokonce plove na hladině. Čerstvé vejce klesá ve vodě díky své větší hustotě ke dnu.  Abychom vejce ve vodě opět odlepili ode dna, stačí do sklenice s vejcem a vodou nasypat a rozmíchat sůl případně přilít dostatečně koncentrovaný solný roztok.  Jde to však i prostým přiléváním obyčejné vody.

Do prázdné sklenice vložíme opatrně na její dno čerstvé vejce a postupně shora přiléváme vodu. Neustálým doléváním vody se nám podaří vejce odpoutat ode dna, aby se ve sklenici po celou dobu vznášelo a přitom se různě otáčelo. Když však vodu přestaneme přilévat, vejce klesne ke dnu.   

Příčinou tohoto efektu je Bernoulliho jev. Hydrostatický tlak ve stejné hloubce kapaliny je stejný. To však platí pouze pro kapaliny v klidu. Jak je tomu u proudící kapaliny? U proudící kapaliny  vzniká tlak menší, než je hydrostatický tlak, vyvíjený vlastní tíhou kapaliny. Tam, kde kapalina proudí rychleji, je menší tlak a tedy vajíčko je do tohoto místa přitahováno.

Jakmile přestaneme vodu přilévat, začne na vejce působit ze všech směrů stejný tlak a vejce klesá ke dnu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře