Podtlak vzduchu v láhvi

1. květen 2015 | 06.00 |

Efektní experiment, kdy do láhve vcucneme oloupané natrvrdo uvařené vajíčko zná snad každý. Vegetariáni také mohou použít obměnu tohoto pokusu s banánem, který se při vtažení do láhve, sám sloupne. Oblíbeným pokusem je také nasátí vody do láhve, když v jejím nitru zhasne zapálená svíčka. Méně známé jsou pokusy, kdy voda se "sama" nasaje do dnem vzhůru obrácené lahve.

Do hluboké misky nebo talíře nalijeme dostatečné množství vody. Plastovou láhev opatrně naplníme trochou velmi horké vody, kterou ještě s větším mírou opatrnosti rychle protřepeme. Horkou vodu pak z láhve vylijeme a vložíme ji hrdlem do připravené misky s vodou.

Uvnitř láhve se protřepáním horké vody ohřály její stěny a zejména vzduch v ní obsažený. Láhev se začne se spolu vzduchem uvnitř ochlazovat a začne se v ní snižovat tlak vzduchu. Okolní atmosférický tlak, působící na hladinu vody v nádobě, způsobí postupné nasávání kapaliny do nádoby.

Pokud použijeme větší plastovou láhev, pak můžeme experimentovat s dalším přiléváním vody do nádoby, s polévání plastové lahve průběžně horkou nebo studenou vodou. Výšku nasáté vody v láhvi můžeme sledovat například díky, tomu, že použijeme k jejímu zbarvení potravinářské barvivo. Při použití různě velkých lahví můžeme také pozorovat vliv počátečního objemu ohřátého vzduchu v jejich nitru.

Experiment můžeme vylepšit i tím, že takto vytvoříme uvnitř láhve vodotrysk. Pak použijeme skleněnou láhev, do které si připravíme brčko, kterým pak utěsníme otvor láhve spolu s plastelínou.

Po vyprázdnění horké vody z láhve, opět díky podtlaku vzduchu uvnitř láhve, dojde k nasávání vody brčkem do láhve, kde začne dokonce stříkat do výšky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře