Online hra Moonbase Alpha

20. červenec 2010 | 06.00 |
› 

alphaV nejbližší době se ani Američané a zřejmě ani nikdo další na Měsíc nevydají. Na propagaci vesmírného průzkumu a popularizaci své činnosti spustila americká vesmírná agentura NASA simulační hru o řešení problémů na měsíční základně Alpha.Online hra Moonbase Alpha vám umožní se přidat k výzkumnému týmu na základně na jižním pólu Měsíce. Tady vás čekají nejrůznější úkoly, které máte vyřešit. Například opravujete základnu, kterou  při vašem návratu z výzkumné mise poškodil pád meteoritu. Je totiž nutné velmi rychle opravit zařízení na obnovení výroby kyslíku.

Hra je založená na týmové spolupráci spolu se správným používáním a přidělováním dostupných zdrojů (hráčem ovládané roboty, rovery, opravy nářadí, atd.).Osud lunární kolonie leží na vašich bedrech, váš tým koordinuje úsilí až šesti hráčů na internetu. Využívejte nejnovější technologie NASA - plně funkční rover, který využívá pro přepravu hráčů a dodává materiál do všech koutů lunární kolonie.

Nejlepší výsledy hry jsou zaznamenávány do žebříčku.
Hru najdete a nainstalujete si zde:
http://store.steampowered.com/app/39000/

NASA hru vytvořila, aby lidem přiblížila své technologie, práci a budoucnost kosmického výzkumu. Tvůrci hry doufají, že kromě zábavy, jejich hra trochu zpopularizuje kosmický průzkum. NASA přitom není jedinou agenturou, která se snaží o tuto formu své propagace.

Společnost MindArk vytvořila pro Evropskou kosmickou agenturu demo hry Entropia Universe. Online hra, která má podobně propagovat kosmický výzkum, zobrazuje základnu na Jupiterově měsíci Europě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.92 (12x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře