Záchodové prkénko se zpomalujícím mechanismem

20. červenec 2015 | 06.00 |

Známý vtip říká: Přiběhne sestra za matkou představenou a křičí: "Matko představená, matko představená v klášteře je muž!" Jakpak si na to přišla, milá dcero? "Protože na záchodě je zvednuté prkénko!" Někteří muži totiž mají problém před svou malou potřebou prkénko zvednout a po použití toalety je zase sklopit. Často také prkénko, nedostatečně zajištěné v horní poloze, spadne s ohlušující ranou dolů na keramickou mísu a může se rozbít nebo poškodit keramiku. Naštěstí se už dnes běžně začíná používat pomalu se sklápějící systém prkénka spolu s víkem.

Tento zajímavý mechanismus bezpečně zpomalí padající sedátko a poklop, aby elegantně dosedly na toaletní mísu. Poklop s prkénkem (případně samotné prkénko) postrčíme, aby volným pádem padalo dolů, ale najednou se jeho pohyb velmi zpomalí a přejde v pohyb takřka rovnoměrný. Za naprostého ticha dosedne na toaletní mísu.

Zpomalení zajišťuje důmyslný hydraulický systém naplněný speciální kapalinou. Při pádu sedátka se v této hydraulické brzdě kapalina přepouští pomaličku do jedné části menším otvorem, což způsobuje  zpomalení sedáku i víka toalety. Při zvedání těchto komponent nahoru, se kapalina uvnitř válcovité brzdy rychle přelije větším otvorem zpět, proto tento pohyb je přirozeně rychlý a plynulý.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře