Fyzikální rady pro kutily

25. srpen 2016 | 06.00 |

Také se přes prázdniny nebo přes dovolenou věnujete nejrůznějším domácím pracím, na které nemáte vhodné vybavení nebo další pomocné ruce? Z uvedeného videa načerpáte tolik netradičních rad najednou, že práce bude pro vás jednodušší a budete ji dělat s radostí. Pomůže nám přitom také znalost fyziky.

Řezání šroubu si můžeme zjednodušit tak, že jej upneme do aku(mulačního) šroubováku, místo řezu označíme a zajistíme dvojicí kontramatek. Pak jen stačí přiložit pilku na železo a zapnout otáčení šroubem.

Vyvrtat správně dlouhou díru pro hmoždinku do zdi nám pomůže označení délky vrtáku barevnou izolepou. Pokud takových děr vrtáme několik, hodně nám to urychlí práci.

V době, kdy klesá manuální zručnost dětí ve školách, se stává i zatlučení hřebíku nebezpečnou činností, která zavání zraněním prstíků. Přitom hřebíčky můžeme místo prsty držet nejrůznějšími způsoby – kolíčkem na prádlo, sponkou, hřebenem.

Velké tření, které nám znemožňuje například navrtání celého vrutu do dřeva, může zmenšit jeho natření mýdlem. Mýdlo se pak ze závitů při vrtání uvolní na povrch předmětu a šroub upevníme i do tvrdého dřeva.

Zlomit keramickou dlaždičku bez lámačky dlažby můžeme pomocí jednoduché finty. Dlaždici namočíme na několik hodin do vody a pak ji podle ostré hrany dřevěné desky můžeme přesně ulomit.

Neodymové magnety se hodí všude tam, kde pracujeme s drobnými kovovými předměty – například šroubky či hřebíky. Přilepením takového magnetu tavnou pistolí nebo lepidlem  k rukojeti kladívka, získáme praktické držení hřebíků. Neodymový magnet může být ukryt také v potítku a vruty či šrouby tak máme vždy po ruce.

Připevnění neodymového magnetu přímo k násadě vrtáku z něj může vytvořit magnet, který bude vruty při práci sám držet.

Také další rady, jak si počínat při natírání, nejsou vůbec k zahození.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Fyzikální rady pro kutily felák 31. 08. 2016 - 16:07