Polarity - magnetická hra ke svátku dětí

1. červen 2010 | 06.00 |

polaritySpolečenské hry mohou být založeny i na docela běžných fyzikálních jevech jako je například magnetické pole. Jde o hru Polarity, která sice vznikla už v roce 1985, ale k nám se dostala až v posledních letech. Marketing na tuto hru tvrdí, že je to hra, kde se magnetické síly kombinují s manuální dovedností a strategickým myšlením, aby přinesly herní zážitek, jaký nemá obdoby.

Hra se hraje s kotoučkovými feritovými magnety, které se střídavě rozmísťují do kruhového hracího pole na nemagnetické desce tak, aby se vznášely nad deskou působením odpudivých sil pólů stejné polarity, ale přitom nedošlo k jejich slepení s magnetickými kameny soupeře, protože v tom případě připadnou jemu. Postupně hráči rozvíjejí schopnost "vidět" magnetická pole, která jsou ve hře. Tato dovednost umožňuje hráčům, jak umístění disku ovlivní další disky v hracím poli.

Každá sada Polarity obsahuje:

hrací podložku z přírodního plátna
52 hracích černobílých magnetických disků
1 červený centrální magnetický disk
přenosný pytlík zavázaný proužkem kůže
pravidla v češtině i v originále

Před začátkem hry si 2 hráči rozdělí 52 černobílých disků. Cílem hry je zahrát všemi svými 26 disky a přitom pokoušet svého soupeře, aby udělal chyby na discích, které jsou již na hrací ploše. Chyby jsou příležitostí k získání bodů. Když jeden z hráčů použije všechny své disky, hra končí a ten, kdo má nejvyšší skóre, vyhrává!

K vítězství musí hráč získat do své moci disky ve formě hromádek disků, nazývaných Věže. Věž se vytváří tím, že jeden z hráčů způsobí reakci, která má za následek, že se dva nebo více disků dostanou se sebou navzájem do kontaktu. Body určíme tak, že spočítáme disky, které má každý hráč ve Věžích své vlastní barvy. Základní disky a Stojící disky se jako body nezapočítávají. Disky, které zůstávají v rukách hráče v závěru hry, jsou odečteny z jakýchkoli bodů, které hráč během hry získal.

Máte-li ovšem v závěru hry méně bodů než váš oponent, prohráváte. Další způsob jak můžete prohrát, je způsobit, že se nějaký disk dostane do kontaktu s červeným diskem. Dotkněte se červeného středu jakýmkoli diskem a hra skončila. Prohrává také hráč, který způsobí, že červený disk úplně odkryje tečku ve středu hrací plochy. Pokud se středový bod odkryje jen částečně, musí být červený disk ponechán tam, kde se na konci tahu právě nachází.

Přehled hry: http://polarity.cz/launch.php?s=page&ID=14

Kompletní pravidla a Strategickou příručku si můžete stáhnout zde.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře