Tom Ball - český hlavolam tvaru fotbalového míče

29. duben 2010 | 06.00 |

tom ballFotbalové mistrovství světa by mohlo být  skvělým marketingovým tahákem nového českého hlavolamu s názvem Tom Ball. Po komplikacích způsobených spory o patentovou ochranu je na světě nový hlavolam připomínající fotbalový míč. Jeho povrch je tvořen 12 pětiúhelníky a 20 šestiúhelníky. Kolem každého z pětiúhelníků lze volně otáčet přilehlou pěticí šestiúhelníků. V závislosti na  grafické úpravě všech stěn hlavolamu existuje až deset na šedesátou devátou kombinací.

Hlavolam má 50 otočných prvků ve tvaru připomínajícím fotbalový míč a je údajně složitější než známá Rubikova kostka. Vyrábět se bude několik variant podle stupňů obtížnosti. Nabízí se velká variabilita grafické úpravy polí hlavolamu, což může být použito k různým reklamním účelům firem. Tak se kromě nabízejícího se tvaru fotbalového míče objeví třeba i hlavolam připomínající globus.

Ke zvýšení popularity hry má přispět i soutěž o milion korun. Částku získá ten, kdo letos jako první složí nejtěžší variantu hlavolamu v čase pod tři minuty. Podrobné podmínky soutěže budou zveřejněny od 1. května na webu www.tom-ball.eu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší