Nejrychlejší tleskač světa

12. květen 2010 | 06.00 |

S kmitavým pohybem se setkáváme nejenom v přírodě, ale má velké uplatnění v technice. Pro mechanické kmitání je charakteristické, že kmitající těleso při svém pohybu zůstává stále v okolí určitého bodu, který bývá označován jako rovnovážná poloha. Pokud těleso prochází pravidelně rovnovážnou polohou, koná periodický kmitavý pohyb. Kromě běžně řešených kmitavých pohybů kyvadla nebo tělesa na pružině existují i jiné pohyby vykazující periodicitu. Například tleskání rukou o sebe. Nejrychlejším tleskačem na světě je Kent French, přezdívaný Toast

 Abychom si uvědomili jeho úžasnou tleskací kadenci, pak je vhodné použít k jejímu vyjádření vhodnou fyzikální veličinu. Tou je v případě periodicky se opakujích se dějů frekvence neboli kmitočet. Fyzikální veličina frekvence udává počet opakování periodického děje za určitou jednotku času - nejčastěji za sekundy. Jednotkou frekvence je hertz., který udává počet kmitů za 1 sekundu.

Pokud tedy Kent French se pyšní certifikátem se 721 tlesknutími za minutu, pak přepočítáno na sekundy to činí 12 tlesknutí za sekundu! Jeho frekvence je tedy úctyhodných 12 Hz!!!

Každopádně jeho styl tleskání je velmi osobitý, stále jej zdokonaluje a brzy má v plánu svůj rekord překonat. Ale stejně by mě zajímalo, jako metodou zrovna to jeho plácání v Americe přesně změřili.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře