Mapa zpoždění vlaků

9. říjen 2010 | 06.00 |

zpozdeniCestující vlakem mají jednu nespornou výhodu proti jiným dopravním prostředkům. Jejich vlak totiž neodjede nikdy dříve než má odjet podle jízdního řádu. Vlaky mívají především zpoždění, které může být nepříjemné hlavně  v situaci, kdy přesedáte na jiný spoj a na přestup máte málo času. Naštěstí někdy i navazující spoj počká, ale sám nabere další zpoždění. Je to takový začarovaný železniční kruh. Na internetu se dá ohledně cestování vlakem v ČR a zpoždění vlaků najít mnoho zajímavých informací. Jako například mapa zpoždění.


České Dráhy mají mapu, na které se můžete podívat online na zpoždění vlaků po celé České republice. Najdete ji zde s malým technickým problémem (před slovem babilon je vlnovka, kterou mi bohužel systém blogu neumožňuje bezchybně vložit): 
http://kam.mff.cuni.cz/ babilon/zpmapa.

Červenými nebo modrými čarami jsou vyznačeny výluky na úsecích tratí. Oficiální mapu výluk ČD dohledáte na této stránce na odkazu zcela dole.Vlastní zpoždění vlaků je tu vizualizováno docela přehledně. Vlaky jsou zde znázorněny zelenými trojúhelníčky (bez rámování - osobní, s modrým rámováním - spěšné, s červeným rámováním - rychlíky a EC). Pokud mají zpoždění větší než 5 minut, pak se jejich barva trojúhelníčků změní postupně na žlutou, oranžovou, červenou až do černé.Kliknutím na trojúhelníček vlaku zjistíte nejenom poslední aktuální polohu vlaku, ale případně přesnější dobu jeho zpoždění.Na mapě můžete rovněž sledovat pohyb vlaků v železničních uzlech v Praze a v Brně.

Úplně všechny vlaky pak najdete na větší mapě nebo v tabulce.

Zpoždění vlaků v cizině.

A pokud Vás zajímají akce  spolku Klubu dráhařů a jejich závod s časem vlaky Českou republikou, pak zavítejte sem. Jejich pravidla hry jsou zajímavým matematickým problémem popsaným zde a v odkazu "nestandardní situace".

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.4 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Mapa zpoždění vlaků horsefakr 09. 10. 2010 - 09:29
RE(2x): Mapa zpoždění vlaků fyzmatik 10. 10. 2010 - 16:54
RE: Mapa zpoždění vlaků pavel 09. 10. 2010 - 18:05
RE: Mapa zpoždění vlaků stm 13. 10. 2010 - 15:47
RE: Mapa zpoždění vlaků stm 13. 10. 2010 - 15:53