Internetový prohlížeč rychlý jako světlo

24. květen 2010 | 06.00 |

Na internetu najdeme celou řadu zajímavých reklamních spotů. Některé z nich jsou zajímavé i využitím fyzikálních pokusů. Například rychlost jednoho z nabízených prohlížečů ukazují jeho vývojáři srovnáním s procesy, které chápeme jako bleskurychlé. Například  dělem na výrobu bramborových hranolků nebo mohutným elektrickým výbojem z Teslova transformátoru.

Ve videu pozorujeme situace zachycené kamerou, která snímá až 2700 snímků za sekundu.  A tak padající solnička odklikne adresu a současně vypálí z kanónu bramboru, která proletí hranolkovací mřížkou. Vysokorychlostní kamera pak zachytí hranolky v okamžiku, kdy prolétávají kolem monitoru, na kterém se právě zobrazuje stránka s kuchařskými recepty.

Zajímavé je také srovnání zachycení zvuku s načítáním prohlížené stránky. Padající bota sepíná odkliknutí myši s načítanou stránkou a přitom z reproduktoru odlétávají vlivem vyvolaného zvuku k maketě ucha proudy barviva.

Rychlost načítání stránky o počasí je srovnávána s efektním potopením modelu pirátské lodi jiskrou z Teslova transformátoru.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře