Otevírání láhve vína bez vývrtky

14. září 2010 | 06.00 |

Už jste někdy viděli ve městě podezřelé individuum, které si vyzouvalo na ulici botu, do ní vkládalo láhev od vína a tlouklo s ní do zdi? To je totiž jedna z možností jak otevřít láhev vína bez použití otvíráku. Vyžaduje samozřejmě i trochu zručnosti, aby nedošlo k rozbití láhve, vylití vína či k jiným nehodám. Co způsobí, že zátka láhev dobrovolně opustí?

Aby nedošlo k rozbití láhve je rozumné ji vložit například do boty. S vínem takto uchyceným v botě udeříme proti pevnému podkladu - ideální je zeď, panty dveří nebo v přírodě strom. Bota se svým podpadkem je dostatečně pružné beranidlo, které nedovolí, aby láhev  se o podklad rozbila. Naopak uvedeme do pohybu víno v láhvi, to se při nárazu boty o stěnu odrazí zpět směrem k zátce a svou tlakovou silou ji pomáhá povolit směrem ven. Pokud není korek v hrdle láhve nějakým způsobem přilepený, tak po několikanásobném úderu povyleze ven natolik, že jej rukou můžeme jednoduše vykroutit zláhve. Navíc nedojde k poškození korku, který můžeme využít na opětovné uzavření nedopité láhve.

S tímto návodem ovšem nebudou nadšeni praví vinaři, protože víno v láhvi dostane zbytečný šok, který může ovlivnit jeho kvalitu při okamžité ochutnávce.

http://www.youtube.com/watch?v=ZuGfjtBffiE&feature=player_embedded

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 4 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře