Stavy a průtoky na vodních tocích

4. červen 2010 | 06.00 |

Deštivé počasí letošního jara s malými přestávkami zvedá hladiny vodních toků. Na internetu existují užitečné stránky, ve kterých můžete neustále monitorovat situaci na vodních tocích. Najdete tu jak sedmidenní historii objemových průtoků, tak rovněž vodní stav, který semaforovými barvami varuje před zvýšeným průtokem vody.

olsavaNa stránkách Povodí Moravy www.pmo.cz můžeme nahlédnout na aktuální vodní stavy. V levém horním menu klikneme na "Stavy a průtoky" a na zobrazené mapce ČR s názvem "Celkový přehled"si nejprve vybereme  požadovaný libovolný  kraj ČR. Barevná kolečka udávají podle legendy momentální situaci na měřícím místě.Šipky značí nárůst nebo stavu vody o 30 cm a více za poslední 3 hodiny.

Kliknutím na některý z barevných prvků na mapce se dostaneme k aktuálnímu  vodnímu stavu. Zde jsou barevně odlišeny jednotlivé stupně povodňové aktivity a pak ty nejzajímavější údaje: v tabulkách napravo se nachází historie vodního stavu - neboli výšky vody naměřené v daném vodním profilu a její průtok. Příčný profil vodních toků je zobrazen zcela dole.

Přechod na jiný vodní tok může uskutečnit rozbalením horního menu "monitorovací stanice"

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Stavy a průtoky na vodních tocích davidhavel 04. 06. 2010 - 21:18