Cola s Mentosem – palivo současnosti

4. září 2008 | 06.00 |

Do dietní coly (nebo RC coly) vhodíme vhodné množství tabletek Mentos. Experimenty provádíme zásadně venku a tam, kde nanapáchají žádné škody.

Také dáváme pozor na sebe, protože dochází k prudkému vystříknutí koly z láhve. Prudké vystřiknutí Coly z láhve je důsledkem rychlého uvolnění kysličníku uhličitého z Coly, která je jím nasycená. Velké množství CO2 se snaží rychle uniknout z kapaliny ven a přitom kapalinu vystříkne z úzkého hrdla plastové láhve. Podobných efektů s různou intenzitou můžeme dosáhnout i u jiných nápojů sycených CO2, do kterých se vhodí Mentos.


Ostatně podobných videí se na YouTube válí spousta a stačí jen hledat a pak se kochat, co všechno lidé nevymyslí. Některé z pokusů na toto "palivo" raději nezkoušíme (například přelet láhve s kolou přes dům) a raději si je na YouTube prohlédneme.

Některé z experimentů, ale zkusit můžeme, mnohdy je to zábavné a pokud chcete udělat dojem na své (s tímto trikem neseznámené) okolí tak jděte do toho! Určitě vás budou považovat za cool vynálezce... Do nejmenších detailů celý trik dovedla navíc dvojice "vědátorů", které rozhodně musíte vidět - video 1 a video 2.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Cola s Mentosem – palivo současnosti dalibor Šulc 04. 09. 2008 - 18:50