Nanopodložka

14. duben 2009 | 06.00 |

Nové materiály velmi rychle pronikají do našeho běžného života. Vzpomínám si, jak se před léty začaly používat všude suché zipy, pak byla hitem "švédská utěrka" s dosud nevídanými schopnostmi. Už na omak působila na pokožku rukou zvláštně a co teprve potom, když se použila na čištění! Krásně na ní ulpěl prach z předmětů, vyčistila dokonale sklo v brýlích či v autě. Tyto produkty z mikrovláken či supermikrovláken  jsou zkrátka ideální  na veškerý úklid. Tajemství vysoké účinnosti produktů spočívá ve struktuře materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Mikrovlákno se vyrábí z 80% polyesterových a 20% polyamidových vláken, které jsou náročnou technologií rozštěpené do rozličných mikrovláken. Vzniklé drážky mezi mikrovlákny vytvářejí kapiláry, které při čištění zachytávají cizorodé látky a nečistoty. Při čištění se tak nemusí používat různých chemické čistící prostředky. Kapilární efekt mezi vlákny zaručuje vysokou absorpci, která umožňuje utěrce čistit a leštit současně.
Materiál z mikrovlákna pohltí množství vody odpovídající až sedminásobku svojí váhy. Polyesterová složka mikrovlákna zachycuje mastnotu a polyamidová složka zachycuje vodu.

Doba pokročila a novým hitem se stala nanopodložka. Jde o zajímavý doplněk do auta, kanceláře či domácnosti. Unikátní protiskluzová nanopodložka má  totiž extra přilnavý povrch. Nanopodložka proto udrží  v klidu mobilní telefony, brýle, GPS navigace, mp3 přehrávače a další drobné předměty. Nanopodložka je odolná slunečnímu záření a vysokým teplotám, navíc je vhodná k použití na vodorovnou i vertikální plochu. Protiskluzová nanopodložka je určená především na palubní desky automobilů, apod.

Umisťuje se na čistý a nemastný povrch. Používáním nanopodložky sice dochází i k jejímu "zaprášení" a tudíž snížení přilnavosti povrchu, nanopodložku je ale možné jednoduše opláchnout čistou vodou a lepí opět jako nová. Nehodí se sice k trvalému upevnění předmětů, ale může pomoci tam, kde nejsou k dispozici jiné možnosti. Schopnost udržení předmětů se liší v závislosti na jejich hmotnosti, materiálu a úpravě povrchu.

Předmět k nanopodložce přilne a zůstává pevně přichycen. Neobsahuje skutečně žádné lepidlo a místo něj zajišťuje vysokou přilnavost speciální úprava povrchu. Nanopodložka nezanechává  po sobě žádné stopy.

Videa nám ukazují testování nanopodložky na automobilu a její další použití.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře